Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Saç Neden Beyazlar?

Saçlarınızdaki renk pigmentlerinin kaybı sonucunda oluşan beyazlama, temel olarak genetik kaynaklıdır. Bir başka deyiş ile ebeveynlerinizin saçları erken beyazlamışsa, sizin saçlarınızda buna bağlı olarak erken beyazlayabilir. Ancak saç beyazlamasına neden olan stres de oldukça önemli bir etkendir.
Saç Neden Beyazlar?
Saçlarınızın beyazladığını algılayabilmeniz için saçınızın uzaması gerekir. Doğal olarak saçlarınız beyazladıktan 1-2 ay sonra siz bu durumun farkına varırsınız. Saçın protein yapısında azalma olacağından renk pigmentleri kaybolarak, saçınızın beyaz olarak çıkmasına neden olur.

İlerleyen yaş ile birlikte saçların beyazlaması son derece normaldir. Yaşlandıkça vücut fonksiyonlarınızda olduğu gibi saçın yapısında da bozulmalar olur. Saçların 30 yaşından sonra beyazlaması normal olarak kabul edilir. Ancak daha önceki aşamalarda saçın bir bölümünde ya da tamamında oluşan beyazlama, vücutta saçın yapısını bozan bir sorun olduğuna işaret ediyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017