Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Saç Nezlesi Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Kusursuz bir saç kim istemez ki? Ama mevsim geçişlerinde saçlarımızın yıpranması maalesef kaçınılmaz oluyor. Özellikle saç diplerindeki ağrılar, kadınların en çok şikayet ettiği durumlardan. Bu ağrıların neden olduğu hastalığa ise saç nezlesi deniyor. Peki, saç nezlesi nedir ve nasıl tedavi edilir?
Saç Nezlesi Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?
Saç nezlesi, tıp dilinde “tricodynia” adı verilen durumun halk arasındaki adıdır. Nasıl bacağımızı zorladığımızda ağrır veya cildimiz kuruduğunda, tahriş olduğunda yanma hissedersek aslında saçımız için de aynı durum geçerli. Saç köklerimiz zorlandığında oluşan saç cildinde hassasiyet, yanma, ağrı gibi şikayetler aslında saçlarımızın “imdat” demesidir ve saç nezlesi olarak isimlendirilir. Saç nezlesinin tedavisi dermatologlar tarafından uygulanır. Saçı hem dışardan hem de kökünden destekleyerek saç nezlesini tedavi etmek ve önlemek mümkün.

Dermatolog Uzman Doktor Sertaç Sever, kadınların en önemli problemlerinden olan saç nezlesi ile ilgili Ankara Life dergisinin sorularını yanıtladı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017