Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sadettin Saran'dan Altı Rekor

Türkiye Yüzme Milli Takımı eski kaptanı ünlü iş adamı Sadettin Saran, 24 yıl sonra yeniden havuza girerek 25 yaş üstü kategoride bütün rekorları altüst etti.
Sadettin Saran'dan Altı Rekor
Atatürk’ün anısına Ankara’da düzenlenen 6. Master Cumhuriyet Şampiyonası’nda, iş adamı Sadettin Saran kırdığı rekorlarla dikkat çekti. Fenerbahçe Futbol Şubesi eski sorumlusu ve Türkiye Yüzme Milli Takımı eski kaptanı Saran, 24 yıl sonra yeniden başladığı yüzmede; 2011’de Yalta’da yapılan son Master Avrupa Şampiyonası sıralamasına göre 50 metre serbestte kırdığı 25.91 Türkiye rekoru ile Avrupa sıralamasında beşinci, dünya sıralamasında ise dokuzuncu sırada yer buldu. Saran 50 metre kelebekte 28.78 yaparak, 25 yaş üstü serbest ve kelebek bütün yaş kategorilerinde Türkiye master rekorlarını kırdı.

Sporcu kişiliğiyle tanınan Sadettin Saran, bu yarışmaya katılarak gençlere örnek olmak istediğini ve hedefinin 2013 sonbaharında Hollanda’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi. Han Batur Spor Kulübü sporcusu Sadettin Saran, ayrıca 4x50 Erkek Serbest Bayrak ve 4x50 Karma Serbest Bayrak takım yarışlarında takım halinde yeni Türkiye master rekorunu kırarak toplamda altı rekor kırdı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017