Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sağlıklı Ve Mutlu Bir Hamilelik İçin İpuçları

Hamileliğinizi nasıl geçireceğiniz hakkında kafanızda uçuşan soruları duyar gibiyiz. Ama rahat olun çünkü hamileliğinizi en güzel şekilde geçirmeniz için bir rehber hazırladık.
Sağlıklı Ve Mutlu Bir Hamilelik İçin İpuçları
1 Doğum Öncesi Kurslar

Kendinizi anneliğe hazırlamak için bundan güzel fırsat olamaz. İster hamile olun ister olmayın bu kursların kapısı anne adaylarına açık. Bebek bakımından tutun da hastaneye götüreceğiniz eşyalara kadar her şeyden detaylı bahsediliyor. Siz yeter ki anne olmaya karar verin.

2 Alkol

Sağlıklı bir yaşam için herkesin alkolden uzak durması gerektiğini uzmanlar sık sık belirtir. Hamilelik döneminde kullanılan alkolün bebekte istenmeyen durumlara yol açması alınan alkol miktarı ile doğru orantılı. Fakat şu anda en düşük alkol miktarı ile ilgili hiçbir kanıtlanmış veri yok. Yine de fazla alkolün bebekte gelişim ve zeka geriliğinden doğumda ölümlere kadar kötü sonuçlar doğurduğu yapılan araştırmalarla ortada. Siz siz olun alkolü ne kadar çok sevseniz de hamile kalmayı düşündüğünüz andan itibaren içkiyi unutun. Onun yerine başka alternatifler düşünün. Bol bol ve maden sulu meyve kokteyline ne dersiniz?

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017