Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sahte Hesap Nasıl Kapatılır?

Adınıza sahte hesap mı açtılar? Yoksa küfürlü içeriklerle markanızı ya da sizi tehdit mi ediyorlar? Size ve kurumunuza karşı yapılan karalamalar iftiralar günden güne artıyor mu? Ve siz ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman bu yazıyı dikkatle okumanızı öneriyoruz.
Sahte Hesap Nasıl Kapatılır?
2001 yılında Amerika’da “internette yayınlanan iftira ve hakarete karşı mücadele etme fikriyle, müvekkillerinin haklarını korumaya yönelik” bir araya gelen bir grup avukat önemli bir girişimde bulunmak için kolları sıvadı. Bu suçlarla ilgili yasaları çok az hukukçu bildiği ve bu sitelerin yasaklanması ve iftira içeren bilgilerin kaldırılması, o dönemde neredeyse imkansız olduğu için 2011 yılında teknik ve hukuki destek sağlamak için tek bir çatı altında çalışmaya karar verdiler ve Rubbit.com’u kurdular.

Bugün Rubbit, çevrimiçi suçlar alanında uzmanlaşmış çok sayıda hukuk bürosu ile hukuk uzmanının yanı sıra müşterilerine çevrimiçi koruma ve teknik destek sağlayan ve interneti düzenli olarak izleyen bir teknik ekiple birlikte çalışıyor. Dünyanın dört bir yanından şirket ve bireylere hizmet sunan Rubbit, her geçen gün daha da büyüyor. Geçtiğimiz yıl bu büyümeye Türkiye’de dahil oldu ve “Rubbit Türkiye” resmi olarak açıldı. Türkiye’de faaliyette olan Rubbit çok sayıda holding, kurum ve kişi ile online itibar yönetimi konusunda çalışıyor. Dünyada özellikle uluslararası şirketlerin online itibar yönetimini yapan kurum, aynı zamanda “telif hakları koruması” konusunda dünyanın en iyi şirketleri arasında gösteriliyor.

Biz de Türkiye’de faaliyet gösteren Rubbit’in hangi markalarla, nasıl bir strateji ile çalıştığını ve Türkiye’de internet hukukunun ne yönde bir yol kat ettiğini merak ettik ve soluğu Rubbit Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Emre Teker’in yanında aldık.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017