Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Samba Ülkesinde Golf Rüzgarı

2016 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak olan Brezilya, futbol ülkesi olarak bilinse de voleybol ve basketbol gibi topla oynanan sporlarda uluslararası arenada söz sahibidir. Rio'da olimpiyat programında yer alan golfün popülaritesi de giderek yükseliyor.
Samba Ülkesinde Golf Rüzgarı
Futbol ülkesi Brezilya’da yaşıtlarının aksine golfe tutulmuş bir genç: Anderson Nunez. Ve birçokları gibi, ülkenin halk kahramanı olmuş ünlü futbolcu Ronaldo’yu örnek almıyor. Rio de Janerio’nun yoksul bir bölgesinde, kirliliğin hakim olduğu çevrede yetişen 15 yaşındaki oyuncu, tek hayalinin bir Tiger Woods ile saha çıkmak olduğunu belirtiyor.

2016 yılında olimpiyatlara ev sahipliği yapacak Rio’da, golf de bir asır sonra büyük spor şöleninde yer alacak. İşte o günlere hazırlanan Brezilya, başarılı golfçüler çıkarmak için çabalıyor. Ülkesinde yaş grubunda dördüncü sırada yer alan Nunez, sıradışı yeteneği göz önünde alınarak golfün en prestijli birliği Royal & Ancient (R&A) tarafından Lancashire’da düzenlenen Junior Britanya Açık’a davet ediliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017