Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sanal Dünyanın Devleri Fiziksel Mağazalara Geçiyor

Online alışverişin mağazacılığı öldürüp öldürmeyeceği hala tartışma konusuyken, internetteki önde gelen alışveriş siteleri fiziksel dünyaya geçiş yapmaya başladı. Buldumbuldum ve E-bebek’in ardından potansiyeli gören Altıncıcadde, Daybuyday, Trendyol ve Lelaq da fiziksel mağazalar açmak için düğmeye bastı. Önümüzdeki dönemde oline-offline entegrasyonunun giderek atması bekleniyor.
Sanal Dünyanın Devleri Fiziksel Mağazalara Geçiyor

Elektronik ticaretin ortaya çıkmaya başladığı dönemlerde fiziksel mağazaların yol olacağına dair senaryolar gündemi meşgul ediyordu. E-ticarette devam eden hızlı büyüme de bu senaryoyu destekleyen bir unsur gibi görünüyordu. Fakat bugün beklenenin tam tersi bir gelişme söz konusu. Moda perakende markaları arka arkaya internet sitelerini kurarken, şimdi de online siteler fiziksel mağazalar açmaya başladı. E-bebek, buldumbuldum.com, onlinemahzen.com gibi bu işin ilk öncülerinin ardından, altincicadde.com, daybuyday, trendyol ve lelaq siteleri de fiziksel mağazalarını kurmak için harekete geçti.

Online mağazacılıktan fiziksel mağazacılığa geçiş, e-ticaret sektöründe son dönemde yaygınlaşan bir sistem. Bu sisten “click to brick” olarak adlandırılıyor. Online sitelerin dijital alt yapılarıyla mağazacılığın dokunma, prova etme imkanlarını birlikte kullanmayı sağlayan bu hibrid yapılar, aynı zamanda markaların tanıtımı ve güvenirliliği sağlamaları açısından da önemli bir adım. İnternet stratejisi Atıf Ünaldı, yeni anlayışı geleceğin modern mağazacılığı olarak görmek gerektiğini söylüyor.

Haberin devamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017