Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sanal Giyinme Kabini Nedir?

Mağazada kabindesiniz. Kıyafet deniyorsunuz. Ama bu kez üstünüze giymeden! Kulağa ne kadar ilginç geliyor değil mi? Yepyeni bir teknoloji “Sanal giyinme kabini” yakında alışverişlerimizde devrim yaratacak, hazır olun!
Sanal Giyinme Kabini Nedir?
Bilkent Üniversitesi Teknokenti’nde firma kuran üç öğrencinin geliştirdiği “sanal giyinme kabini” sayesinde kıyafetleri üstümüze giymeden ekran üzerinden üç boyutlu şekilde göreceğiz. Firma yöneticilerinden Umut Gültepe, Ankara Life’ta konuyla ilgili tüm merak edilenleri açıkladı. “Sistem sizi tanıyor, karşılıyor, size kıyafet seçeneklerini sunuyor, siz de raftan seçer gibi kıyafeti seçiyor ve ekranda kıyafetin nasıl duracağını görüyorsunuz” diyen Gültepe, 2013 yılında sistemin kullanılmaya başlanacağına dair müjdeyi de verdi.

Çok yeni olan LED, LCD ve holografik ekranları klavye, fare, eldiven veya dokunmaya ihtiyaç duymadan kullanımını sağlayan “kinection tekonolojisi” üzerinde dünya çapında çalışmalar yürütülüyor ve Bilkent bu konuda dünyada ilk 5 içinde…

Firma yöneticilerinden Umut Gültepe, “Gelişen sensör ve kamera teknolojileri ile artık kişinin vücut hareketleri detaylı olarak takip edilebiliyor ve hatta yorumlanabiliyor. Bir insanın karışında durarak el sallayan başka birinin iletişime geçmeye çalıştığını anlıyor ve yorumluyorlar. Böylece ekrana bile dokunmadan sistemi kullanabiliyorsunuz. Sistem sizi tanıyor, karşılıyor, size kıyafet seçeneklerini sunuyor, siz de raftan seçer gibi kıyafeti seçiyor ve ekranda kıyafetin nasıl duracağını görüyorsunuz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017