Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sanat'ın Dijital İle İlişkisi Farklı Boyutlarda Gelişiyor

Dijital araçların sağladığı imkanlar, sanatı seven, sanatı destekleyenlere yeni imkanlar, farklı fırsatlar sunduğu gibi sanatçıların da işini kolaylaştırıyor ve hatta yeni sanatçıların da önünü açıyor.
Sanat'ın Dijital İle İlişkisi Farklı Boyutlarda Gelişiyor
Artık evde oturduğumuz yerden Londra Müzesi’nde dünya tarihine yolculuk ediyor, dünyanın en nadir hayvanlarının görebileceği Ulusal Tarih Müzesi’nde doğanın mucizelerine tanık oluyoruz ya da Leonardo Da Vinci gibi bir döneme damgasını vurmuş, dahi sanatçıların eserlerine bir tıkla ulaşıp yüksek sanatı bile gündelik hayatımıza dahil edebiliyoruz. Bugün, her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen müzelerin büyük kısmı, 3D olarak çevrimiçi gezinti desteğine sahip. 360 derece gezinti yapabildiğini bu müzelerde, dünyaca ünlü koleksiyonları inceleme fırsatı yakalıyoruz ya da interaktif sergileri oluşturan sanatçılar hakkında daha geniş fikir edinip daha zengin bir deneyim yaşıyoruz.

Teknolojinin son 20 yıldaki akıl almaz gelişiminin, kültür-sanat hayatına da çok büyük etkileri oldu. Sanatın erişilebilirliği yaygınlaştı, tüketimi farklılaştı. Kitleler, belki de hayatlarında hiç göremeyecekleri eserlerle tanıştı. Teknoloji sayesinde sanat da küreselleşti bir anlamda. Teknoloji, sanatın tüketimi kadar sanatın icra aşamasına da önemli katkılarda bulundu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017