Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sanatın En Çağdaş Hali Contemporary İstanbul'da

Türkiye'nin en kapsamlı çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul bu yıl da dopdolu. Aralarında dünyanın en önemli galerilerinde Marlborough'nun olduğu 100 sanat galerisi, yüzlerce koleksiyoner ve 600 sanatçı ile 22-25 Kasım tarihleri arasında çağdaş sanata doyacağız.
Sanatın En Çağdaş Hali Contemporary İstanbul'da
Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sanatseverler, bu yıl yedinci kez Contemporary İstanbul’da bir araya geliyor. Fuara bu yıl, 55’i yurt dışı, 45’i yurt içi olmak üzerek 100 çağdaş sanat galerisi ve 600 sanatçı katılıyor; resim, heykel, seramik video, fotoğraf yerleştirme, gravür-kağıt işler ve sayılı baskılara kadar çağdaş sanatın neredeyse her alanından eser yer alıyor. Geçen yıl Türkiye’de bugüne dek en fazla katılımcı çeken organizasyon olmasıyla tüm dikkatleri toplayan Contemporary İstanbul’a bu yıl da ilginin yoğun olması bekleniyor.

Eser ve sanatçılarda öne çıkan tek bir isim söylemek mümkün değil; ancak bu yılın en popüleri, dünyanın en önemli galerileri arasından gösterilen Marlborough Gallery. Zira 49 yıldır tartışmasız modern ve çağdaş sanatın mabetlerinden biri sayılan galeri, Magdalena Abakanowicz, Fernando Botero, Claudio Bravo ve Antonio Lopez gibi dünyanın en önemli sanatçılarını temsil ediyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017