Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sanayide Yeşil Üretim Zamanı!

Enerji verimliliğine duyarlı şirketler, atık enerji ya da suyu geri kullanarak çevreye daha duyarlı bir yaklaşım sergiliyor. En önemli maliyetleri de ciddi orana düşürüp kazançlarını katlamayı başarıyor.
Sanayide Yeşil Üretim Zamanı!
İş dünyası son dönemde sürdürülebilirliği sadece sosyal sorumluluk projelerinin bir parçası olarak görmüyor. İş yapmanın önemli bir aracı olarak kullanıyorlar. Örneğin çimento sektörünün güçlü oyuncusu Akçansa, Çanakkale fabrikasında atık ısıdan enerji geri kazanım tesisi kurdu. 42,8 milyon TL yatırım yapılarak devreye alınan bu tesisle şirket, ısıdan yılda 314 bin GJ enerjiyi geri kazanıyor. Bu oran da fabrikanın elektrik tüketiminin yüzde 30’una karşılık geliyor.

Sadece Akçansa değil, üretimin çeşitli kollarında birçok şirket artık üretirken kazanma peşinde… Sürdürülebilirliğin yanında enerji ana maddeleri yapan şirketler, üretimin tüm süreçlerinde kaynakları nasıl etkin kullanacaklarını inceliyor. Enerji kullanımı minimuma düşürmek ve çevreye bıraktıkları karbon ayak izini azaltmak için önemli projelere imza atıyorlar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017