Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Kimi kokusunda kimi tadından hoşlanmıyor! Oysa 33 çeşit kükürt bileşik, 17 çeşit aminoasit, potasyum, selenyum ve çinko barındıran sarımsağın yararları saymakla bitmiyor.
Sarımsağın Faydaları Nelerdir?
Sarımsağın zehirlenmeler ve katkı maddelerinin vücuttan atılması üzerinde yararlı olduğu düşünülüyor. Sarımsağın bakteriler karşısında öldürücü özellik taşıdığını keşfeden Louis Pasteur’e göre 1 ml çiğ sarımsak suyu 60 mg penisilin kadar etki gösteriyor. Kanda pıhtılaşmayı önleyen sarımsak, bu sayede damara tıkanıklığı ve kalk hastalıkları riskini azaltıyor.

Sarımsağın oluşturduğu antibiyotik etki sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek, enfeksiyon hastalıklarına ve soğuk algınlığına yakalanma riskini azaltıyor. Kan yağlarının dengelenmesinde ve kötü kolesterolün azaltılmasında etkili olan sarımsağın hafta 2-3 kez 1-2 diş çiğ olarak yenmesi öneriliyor. Ancak kararında tüketilmesi de önemli.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017