Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sarp Apak Röportajı

Ünlü ve yakışıklı oyuncu Sarp Apak ile keyifli bir röportaj...
Sarp Apak Röportajı
Bir komedi filmi yapmayı düşünen ve içinde doğal olarak ünlü isimleri bulundurmayı isteyen herkes seni mutlaka arıyor ve bu işte bir yanlış anlaşılma var, yanlış anlıyorlar mı diyorsun?

Sarp Apak: Aynen öyle diyorum. Aynen bu dediğini diyorum. Yanlış anlıyorlar; bir komedi filminde birçok ünlü isim varsa senaryo kötü demektir. Bu bir reçete artık benim için. Benim algımdaki ezber budur. Kimseye saygısızlık etmek istemem ama konu senaryonun iyiliği ise iyi senaryoya bir sürü tanınmış oyuncu dahil etmeye gerek yoktur. Bu tip işlerde ben, hemen akla gelen isim oluyorum, bunu biliyorum ve çok da teşekkür ediyorum düşünenlere. Fakat daha önce bu çok isimli filmlerde oynadım ve ticari olarak yatırımcıların ne karşılığın aldığını gördüm ne de senaryoya özen gösterdiklerini. Şöyle bir düşünceleri oluyor; “nasılsa filmim meşhur oldu, seyirci gelir.” Pek öyle olmadığını, hele bundan sonra hiç böyle olmayacağını görebiliyorum. O yüzden yanlış anladıkları bence filmlerini nasıl yapmaları gerektiği konusundaki bilgileri.

Çok çalışan bir oyuncusun yani çok iş alıyorsun. Dizilerde de oynadığın için dizi oyuncuğu ve dizi oyuncularına karşı gösterilen kontrolsüz tepki için neler söylersin?

Sarp Apak: Ben üçünü de ayırıp üçünün de disiplinlerini uygulamak ve üçünde de varolmak için çok ciddi bir çaba sarf ediyorum. Tiyatroyu sinemadan, sinemayı diziden ayırabiliyorum. Bunun şöyledir diye bir karşılığı yok. Hepsi için kurulacak bağlar, ilişkiler var. Bunların başında da derli toplu oyuncu olarak bilinmeniz geliyor bana göre. Dizi oyunculuğu küçümsenen bir şey değildir, dizi oyunculuğunu küçümseyen oyuncular çok büyük hatalar yaparlar ve yapıyorlar da. İnsanlar benim performansımı diziden görüyor. Hayran kitlesi denilen kitle bu şekilde oluşuyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017