Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Satın Alma ve Birleşmelerde Büyük Patlama Yaşanıyor

2012’nin ilk dört ayında gerçekleşen şirket satın alma ve birleşmelerinin hacmi, geçtiğimiz yılın yarısına ulaştı. Uluslararası denetim şirketi Ernst&Young, yılsonunda bu hacmin 20 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.
Satın Alma ve Birleşmelerde Büyük Patlama Yaşanıyor
Satın alma ve birleşmeler 2011 yılında ivme kazanmıştı, 2012 yılının ilk 4 ayındaki tablo ise şirket satın almalarında neredeyse patlama yaşandığını gösteriyor. 264 şirket satın alma ve birleşme işleminin gerçekleştiği 2011’de Türkiye, geçtiğimiz yıl kendi çapında bir rekora imza atmıştı. 2012’nin ilk dört ayında 81 satın alma ve birleşmenin gerçekleşmesi bu yılın da hareketli geçeceğini ortaya koyuyor. 2012’nin ilk dört ayında gerçekleşen şirket satın alma ve birleşmelerinin hacmi, geçtiğimiz yılın yarısına ulaştı. Uluslararası denetim şirketi Ernst&Young, yılsonunda bu hacmin 20 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Bu yıl gerçekleşen şirket satın alma ve birleşmelerin genel görünümüyle ilgili olarak Deloitte Türkiye Kurumsal Finansman Ortağı Başak Vardar, “Perakende, ilaç, altyapı ve enerjide dikkat çeken isimler oldu. Ayrıca, üretim ve e-ticaret alanları işlem sayısı olarak öne çıktı. Bazı özelleştirme projeleri de geçen yıla göre hız kazandı” diyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017