Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Satın Almaların Hızı 3. Çeyrekte Kesildi

Yılı üçüncü çeyreğinde Satınalma ve Birleşme (S&B) işlemlerinde yavaşlama dikkat çekiyor. Bu dönemde toplam 62 işlem gerçekleşti.
Satın Almaların Hızı 3. Çeyrekte Kesildi
Türkiye ekonomisi, global krize rağmen gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. ‘Yatırım yapılabilir ülke’ notuna yakın olduğu ifade edilen Türkiye’de para ve sermaye piyasalarında yabancı işlemlerinin son dönemde hızlandığı görülüyor. Borsa yabancı alımlarıyla yeni zirveleri zorluyor. Peki, Satınalma ve Birleşme işlemlerinde durum nasıl? Ekonomide gaz fren tartışmaları yapıladursun, S&B işlemlerinde frene basılmasa bile ayağın gazdan çekilmeye başladığı gözleniyor.

Yılın ilk yarısında gerçekleşen 128 yerli ve yabancı işlemin toplam büyüklüğü 10 milyar doları buldu. Tahminler, yılın ikinci yarısında da benzer bir tabloyla 20 milyar dolara yaklaşılacağı yönündeydi. Ancak üçüncü çeyrek dönemimin verilerine bakıldığında bu hedefin tutturulmasının zor olduğu görülüyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017