Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sattas’dan Türkiye’nin İlk Reggae Albümü!

Ülkemizde reggae türünün önde gelen temsilcilerinden olan Sattas, Türkiye’nin ilk reggae albümünü Esen Entertainment etiketiyle piyasaya sürdü.
Sattas’dan Türkiye’nin İlk Reggae Albümü!
Reggae türünün ülkemizdeki önde gelen temsilcilerinden Sattas, Türkiye’nin ilk reggae albümünü Esen Entertainment etiketiyle piyasaya sürdü. Ağırlıkla Türkçe sözlü reggae müziği yapan ve İstanbullu bir grup olan Sattas, Root Reggae’nin özünden uzaklaşmadan jazz, ska, dub, klasik müzik ve rock formlarını kullanarak yaptıkları müziklerini bir albümde topladı. Sattas grubundan Derya Eke, “İçinde yaşadığımız şehirden, ülkeden beslenen bir müzik yapıyoruz. Hiç birimiz Jamaica’da doğmadık. Özgürlük herkesin her istediğini yapabilmesi demek değil, herkesin birbirinin hakkında saygı duyması demektir.” diyor.

Türkiye’nin ilk reggae bandı Sattas, 15 Eylül tarihinde Firaret.com'un düzenlediği firarfest @alaçatı festivalinde sahne alacak. Alaçatı Bobou Beach Club’ta gerçekleşecek organizasyon için bilet satışları devam ediyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017