Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sattas, Herkesi Reggae Devrimine Davet Ediyor!

Türkiye’nin ilk Reggae albümüne imza atan Sattas bir hayli iddialı. Vokalistleri Orçun Sünera, her tarzdan dinleyiciyi Reggae devrimine davet ediyor.
Sattas, Herkesi Reggae Devrimine Davet Ediyor!
Türkiye’de neredeyse var olmayan bir müzik türünü icra etmenin eksikleri nelerdir?

Bir kere plak şirketleri pek sıcak bakmadılar. Kolay değil tabii, reggae dinleyen insan sayısı oldukça azdı. Fakat ilk olmak, yeni bir şeyler yaratmak çok zevkli. Sorumlulukları da var tabii ki. Reggae’de de bazı kurallar var, bunların dışına pek çıkamıyorsunuz. Biz tam manasıyla reggae’yi yapabiliyor muyuz, tartışılır ama öğreniyoruz ve bu öğrenme sürecimizin bitmesini hiç istemiyoruz. Yani bizler açısından hiçbir etkisi yok ama dediğim gibi dışarıdan bazı eksik yönleri var. Rock dinleyen bir dolu arkadaşım bizler ile reggae’ye biraz sıcak bakmaya başladıklarını belirttiler, ki bu çok önemli.

Şarkı sözlerinizde “Yeter lan düzeniniz!” de diyorsunuz, “Bu savaş bitmeli.” de diyorsunuz. ‘American Rambos’ da politik bir şarkı…

Elimizden geldiğince bir şeyleri doğru şekilde anlatmak istiyoruz. Sadece kör göze parmak sokmadan mesajları iletmeye çalışıyoruz. Aşk hakkında söylediğimiz zaman “Benimle bu devrimi yapmaya var mısın?” diye soruyoruz gibi gibi…

Sattas için sözlük

SATTAS; Satta Jamaika’da “rahatla” veya “takma” manasında kullanılıyor. Kalıp olarak “Satta Man” diye kullanılıyor. Sonundaki “S” takısı ise çoğul mana getiriyor. Roots Reggae; Sattas’ın tarzı. Davul ve basın ana damarları oluşturduğu reggae’nin alt türlerinden biri. İçinde doğa, barış, birlik olma, savaş karşıtlığı, aşk gibi temaları işliyor.

Sattas, 15 Eylül tarihinde Firaret.com'un düzenlediği firarfest @alaçatı festivalinde sahne alacak. Alaçatı Bobou Beach Club’ta gerçekleşecek organizasyon için bilet satışları devam ediyor. Türkiye’nin ilk reggae bandı Sattas, 27 Eylül tarihinde ise Jolly Joker İstanbul’da albümün lansman konserini yapacak.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017