Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Savaş Karşıtı En İyi 40 Şarkı

Birçok farklı tarzdan, birçok farklı dönemden, nesilleri etkilemiş, ''Savaşa Hayır!'' diyen 40 unutulmaz şarkı...
Savaş Karşıtı En İyi 40 Şarkı
1 This is War – 30 Seconds to Mars

”Bu savaş askerin, sivilin, şehidin ve kurbanın” diyor Jared Leto şarkının hemen açılısında. Afganistan’da bir operasyonu kurgulayarak çekilen klibiyle oldukça ses de getiren şarkı, grubun şarkıyla aynı adı taşıyan 2009 tarihli albümünde yer alıyor. Amerika’nın Orta Doğu’daki savaş politikalarına alegorik bir eleştiri mahiyeti de taşıyan albümün en bariz en sağlam çıkışıydı bu “This is War”

2 War Pigs – Black Sabbath

Tam 42 sene! ‘War Pigs’ hiç şüphesiz ki metal tarihinin en sevilen savaş karşıtı şarkısı. Ozzy’nin emir altındaki bir asker misali hipnotize olmuş vokalinin kesildiği her an savaş meydanında uçuşan kurşundalar misali ortaya çıkan Lommi rifleri ve tank paletlerinin toprağı çiğnemesini andıran Geezer ve Ward atışması… Her saniyesi klasik, her anı savaşla savaşan, Vietnam rezilliğine alet olan herkese eşit mesafeden başkaldıran bu şarkı, nasıl savaş karşıtı şarkı yapılacağının da adeta şeması. Savaşların tarihi kadar kadim bir ağıt “War Pigs”.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017