Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Savunma ve Havacılık Sanayi, İhracatı Artırıyor

İSO tarafından düzenlenen 'Savuna Sanayii Semineri'nde Türk Savunma sanayinin geldiği nokta ve hedefler masaya yatırıldı.
Savunma ve Havacılık Sanayi, İhracatı Artırıyor
İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, ‘’Savunma Sanayi Müsteşarlığı’mız 2016 yılında savunma sanayinde ilk 10 ülke arasına girmeyi, savunma ve havacılık sanayi ihracatını, 2 milyar dolara, sektör cirosunu ise 8 milyar dolara çıkarmayı hedeflemektedir" dedi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafında düzenlenen Savunma Sanayi Seminerinde konuşan Küçük, güvenlik ve savunmanın tarih boyunca olduğu gibi, günümüzde de, devletlerin asli görevi olduğunu belirterek, "Türkiye, büyük Atatürk'ün 'Yurtta sulh, cihanda sulh' sözünden hareketle, komşu ve bölge ülkeleriyle ilişkilerini, daima, barışçı temeller üzerinde yürütme gayretinde olsa da, bulunduğu coğrafyanın özellikleri gereği, güçlü bir silahlı kuvvetlere sahip olmak zorundadır" ifadelerini kullandı.

İSO Başkanı Küçük savuma sanayi hakkında şu bilgileri verdi: Savunma Sanayi Müşteşarlığı’mız, 2016 yılında savunma sanayinde ilk 10 ülke arasına girmeyi, savunma ve havacılık sanayi ihracatını, 2 milyar dolara, sektör cirosunu ise, 8 milyar dolara çıkarmayı hedeflemektedir. Bu rakamlar, savunma sanayi sektörümüzde, geleceğe yönelik önemli proje ve hedeflerin belirlendiğine ve sektörün, önümüzdeki yıllarda, büyüme eğiliminde olacağına işaret etmektedir. Savunma sanayinde yerli katkı payını artırmayı ve dışa bağımlılığı azaltmayı hedefleyen, projeler, sanayimize ve ilgili tüm sektörlerimize de büyük fırsatlar sunmaktadır."

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017