Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Seiko'dan Dünyanın İlk GPS Solar Saati Astron

Zaman yönetimi hiçbir zaman bu kadar sade olmamıştı. Nereye seyahat ederseniz edin, Seiko Astron kolayca doğruyu gösteriyor
Seiko'dan Dünyanın İlk GPS Solar Saati Astron
Gezegenin neresinde olursanız olun doğru saati aramak nihayet sona erdi. Seiko, kendi çatısı altında patentli, düşük enerji tüketimli GPS alıcısını geliştirerek, GPS uydularının global ağını kullanarak GPS sinyallerini alan ve zaman dilimlerini, saati ve takvimi belirleyen saati yarattı. Saat, dünyadaki 39 ayrı saat dilimini algılayabiliyor. Bu çığır açan yeni saatin ismi Astron. 1969'da sunulan dünyanın ilk quartz kol saatinin ismi ile anılan Seiko Astron, saat yapım teknolojisinde yeni bir çağ açıyor.

Her detayında yenilikçiliği barındıran Seiko Astron tek bir model değil, bir koleksiyon olarak sunuluyor. Modellerden biri, lansmanın anısına 2500 adet sınırlı sayıda ve yüksek yoğunlukta titanyum kasa ve seramik bezel ile üretildi. Kasanın yanlarına uygulanan girintiler sayesinde hem dayanıklılık hem de hafiflik sağlandı. Kasanın yüksek yoğunluktaki titanyum malzemesi, çelikten daha dayanıklı ancak çeliğin sadece %60'ı ağırlıkta. Modelle birlikte, herhangi bir silikondan dört kat daha dayanıklı malzemeden üretilmiş silikon kayış da veriliyor.

Ekim 2012'den itibaren tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de satışa sunulacak SEIKO ASTRON GPS SOLAR modellerinin tavsiye edilen perakende satış fiyatları 2.100 € ile 3.300 € arasındadır.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017