Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Seks Hayatınız Düşüşe Mi Geçti?

İlişkinin başından sonuna kadar birçok şeyin düşüşe geçtiği gibi seks hayatında da düşüşler yaşanır. İtirafı en zor olan düşüşlerden biridir. Heyecanın bittiği bile ağza alınabilirken, “cinsel hayatımız iyi gitmiyor” cümlesi ağızdan çıkmaz. Bu durumda ne yapılmalıdır?
Seks Hayatınız Düşüşe Mi Geçti?
Bir ilişkiyi güzel kılan şey cinsellik, cinselliği güzel kılan şey ise ilişkidir. İlişkinin ilk zamanlarında öpüşmek bile iki tarafa da inanılmaz heyecanlar yaşatır. İlişkinin başından sonuna kadar birçok şeyin düşüşe geçtiği gibi seks hayatında da düşüşler yaşanır. İtirafı en zor olan düşüşlerden biridir. Heyecanın bittiği bile ağza alınabilirken, “cinsel hayatımız iyi gitmiyor” cümlesi ağızdan çıkmaz. Erkeğin erkekliği, kadının kadınlığına gelen bir hakaret olarak algılanır.

Aslında her ilişkinin bir döneminde yaşanabilen, toparlaması ise zor olmayan bir durumdur bu. Belli bir süre sonra monotonlaşan cinsellik, kişiyi sorgulatır. Bu noktada çiftler birbirini suçlamadan, “sen-ben” olarak değil “biz” olarak değerlendirme yapmalıdır. Susmak en son yapılması gereken şeydir. Bu durumu yaşayan çiftler bu konuyu es geçmeden karşılıklı oturup konuşmalıdırlar. Uzmanlar tarafından 3 yıl olduğu söylenen aşkın baki olduğu zamanlar seks hayatının en zirvede olduğu dönem sayılır. O dönemde mutluluk hormon olarak bilinen dopamin ve seratonin artar, kadın ve erkekte cinsel arzuyu artıran hormon testosteronu tetikler. Karşı tarafı çekici bulmanın da cinsellik üzerindeki etkisi yadsınamaz. Cinsel hayatımızı ayakta tutmak için bazı tüyolar var. Bu tüyolar, ilişkinin her döneminde kurtarıcı etkiye sahiptir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017