Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sektör Yeni Kanun İle Hedefleri Büyüttü

Bireysel emeklilik sektörü şirketlerinin yöneticileri, yeni kanunla getirilen değişikliklerin sistemdeki tüm taraftara fayda sağlayacağı görüşündeler. Devletin yüzde 25'lik katkısının olumlu olduğunu belirten şirket yöneticileri, yeni düzenlemeyle uzun vadeli hedeflerinin yükseldiğini ifade ediyorlar.
Sektör Yeni Kanun İle Hedefleri Büyüttü
Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu

Devletin tüm katılımcılara yüzde 25 oranında bir katkı sağlamasının özellikle bugüne kadar vergi avantajlarını kullanma imkanı olmayan mevcut ve yeni katılımcıların sisteme olan ilgisini artıracağını belirten Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Mete Uğurlu, “Ev hanımları, emekliler öğrenciler gibi tüm tabanının ilgi ve güveninin daha da artmasını bekliyoruz” diyor.

Sistemden emeklilik hakkı kazananların devlet katkısı ve getirilerinin tamamına hak kazanacağını, emeklilikte önce ayrılmalarda da devlet katkısına kademeli olarak hak kazanılması mümkün olabileceğini ifade eden Uğurlu, yasal düzenlemelerin sistemdeki mevcut katılımcıları kapsam dışında bırakmadığını ifade etti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017