Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Selim Soydan: “Beni Baba Hakkı Beşiktaşlı Yaptı”

Selim Soydan’la geçmişten bugüne, yeşil sahalardan film setlerine… Metin Oktaylar, Lefterler, Can Bartular’dan şike davasına film gibi bir röportaj.
Selim Soydan: “Beni Baba Hakkı Beşiktaşlı Yaptı”
11 sene sarı lacivert çubuklu formayı terletti. Efsaneler arasından efsane olarak çıktı. Hülya Koçyiğit’le evlendi, jübilesinden sonra sinema yapımcılığına soyundu. Yöneticilik yaptı. Spor yazarlığı ve yorumculuğu yapıyor. Selim Soydan’la geçmişten bugüne, yeşil sahalardan film setlerine… Metin Oktaylar, Lefterler, Can Bartular’dan şike davasına film gibi bir röportaj.

Doğma büyüme Teşvikeli olan Selim Soydan; “Mahalle arasında top oynardık. Bir gün beni Beşiktaşlı Sedat kesen ve divan üyesi rahmetli Coşkun Ergun görmüşler. Akabinde Şeref Stadı’na seçmelere götürdüler. Ailem de itiraz etmedi çünkü ağabeyim Küçük Ali’de Galatasaray’da oynuyordu. Babam da eski Galatasaraylı futbolcu… Çıktım ben seçmelere, Baba Hakkı yapıyor seçmeyi…10-15 dakika sonra meşhur eski futbolcu o zamanların yöneticisi Faruk Bey’e beni gösterip; ‘Bunu alalım bizde oynasın’ diyor. Faruk Bey’de ‘seninle sözleşme yapacağız, antrenmanlara çıkacaksın’ diye yanıma geliyor. Ben de heyecanla ‘Hadi gidip yapalım o zaman’ dedim.” diyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017