Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Şenay Düdek’in Son Kitabı ‘İki Sevda Arasında’

Yeni kitabı ‘İki Sevda Arasında’ ile uzun süredir en çok satan kitaplar listesinde yer alan Şenay Düdek, kitabının finalinin sinema filmi olacağını ve salondan çıkan herkesin gözyaşlarına boğulacağını söyledi. Şenay Düdek’le yeni kitabını, hayata bakış açısını ve gazeteciliği konuştuk.
Şenay Düdek’in Son Kitabı ‘İki Sevda Arasında’
‘İki Sevda Arasında’ adlı son romanınızın çıkış öyküsü nedir?

Önceki kitaplarım çok sattı. O satışlardan sonra düzenlenen bir imza gününde yaşlı bir hanım yanıma geldi, kitabı imzalattı ve “Ben Zeynep’in annesiyim” dedi. (Kitaptaki karakterin ismiyle söylüyorum.) O gün çok fazla konuşamadık. Zeynep, bu arada benim okuldan arkadaşım. Aradan üç sene geçti, Alaçatı’daydım, telefonum çaldı. Zeynep, “Şenay’cığım, ben Çeşme’deyim seninle görüşmek istiyorum” dedi, gittim. Çocukları yanındaydı. Doktor olmuş. Annesi benim kitaplarımı göndermiş, okumuş. Hatta annesi, “Şenay, senin yaşadıklarını biliyor mu?” diye sormuş. O da bana hayatını anlatmaya karar vermiş. “Yıllardır üzerimde öyle bir yük var ki, psikologlara da gittim ama kurtulamıyorum” dedi. O anlattıkça ben şoke oldum çünkü ondan böyle bir hikaye beklemiyordum. “Üzerimdeki bu yükün hamallığını sana vermek istiyorum” dedi. İki buçuk ay boyunca buluştuk ve konuştuk. Kitapta karakterlerin isimlerini değiştirdim ama hikâyeye sabit kalındı. Benim hayal gücüm kuvvetlidir ama o kadarını zaten hayal edemezdim. Bu bir Türkiye yüzleşmesi.

Kitap tanıtımı için çok az ve öz televizyon programına çıktınız.

Kendi istediğim televizyon programlarına çıktım. Magazini seviyorum, magazin sayesinde para kazandım. Magazin yapanlara da sevgim ve saygım sonsuz. Ama ben bu raddeden ve yaştan sonra magazinle anılmak istemiyorum. Dolayısıyla kitap PR’ımız haber ağırlıklı kanallarla ve kadın kuşağındaki programlarla devam etti. Şu anda da PR’ımızı bitirmek üzereyiz. İkinci etabımız anaokulu yapımı ve filmimizle başlayacak.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017