Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Şenay Düdek Kimdir? Şenay Düdek Röportajı

Önümüzdeki günlerde yeni kitabı çıkacak olan Gazeteci-Yazar Şenay Düdek'le Diva dergisi olarak 'hayata dair' bir söyleyişi gerçekleştirdik.
Şenay Düdek Kimdir? Şenay Düdek Röportajı
Şenay Düdek’in başlangıç hikayesi nedir?

Eşrafpaşa doğumluyum ben. Ama biz, 4 kız kardeş belli bir yaşa geldiğimiz zaman babam, ‘Tedbili mekanda ferahlık vardır’ demiş ve Eşrafpaşa’dan ayrılıp Bahçelievler, Üçyol tarafına taşınmış. Hep o civarlarda yaşadık yani. Belli bir dönem gazinocuların arkasında adamdı babam. Esas işi gazinoculukta. Kabadayıydı, İzmir delikanlısı bir insandı. Hayata kendini adamıştı. Eğlence sektörünü çok severdi. Ben de ona benzemişim demek ki… Başka işlerde de çalışmış tabii. Yıllarca müteahhitlik yapmış. Sonra da 47 yaşında vefat etti. O dönemde ben İstanbul’a gidip gelmeye başladım.

Gazeteci olmaya nasıl karar verdin? Ailen mi istedi?

Hayır, aksine ailem hiç istemedi. Çünkü milli atlettim. Ben , 74’lü yıllarda İzmir Kız Lisesi’nde Türkiye disk ve cirit atma rekortmeniydim. Ankara Gazi Eğitim Fakültesi’ni kazandım ve gittim. Ancak siyasi olaylar yüzünden babam 6 ay sonra geri dönmemi istedi. Annem eczacı olmamı istiyordu. Ben de ‘gazeteci olmak istiyordum’ dedim.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017