Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Shopper Marketing Nedir?

Shopper Marketing kavramını son zamanlarda daha sık duyar hale geldik. Shopper Marketing, uzun süredir hayatımızda olmasına rağmen, son dönemde hızlı bir yükselişte. Nedir bu Shopper Marketing?
Shopper Marketing Nedir?
Hiç aklınızda olmayan bir ürünü satın aldığınızı hatırlıyor musunuz? Bazı mağazalar vardır, insanın aklını başından alır… Bu mağazalarda her ürüne dokunmak, bütün reyonları gezmek istersiniz. İtiraf edin! Satış temsilcilerinin de kibar davranışları ve ürünlerin sergileniş biçimi karşısında, isterseniz de o mağazadan eli boş dönmezsiniz. Bu büyülü atmosferde, amaç alışverişçiye iyi bir alışveriş deneyimi sağlamaktır. Markalar da bu mağazalarda rekabette öne çıkmak için farklılaşmak ve alışverişçiye “özel” bir deneyim yaşatmak için uğraşır.

Son yıllarda iyi bir alışveriş ortamı ile alışverişçide marka bilinci yaratmak konusunda kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Bu nedenle Shopper Marketing kavramını daha sık duyar hale geldik. Shopper Marketing, uzun süredir hayatımızda olmasına rağmen, son dönemde hızlı bir yükselişte. Dijital modellerle birlikte de yeni formatlar kazanıyor. Her zaman, her yerde ve her cihazla, tüketiciler birer alışverişçiye dönüşüyor. Daha fazla araştırıyor, buluyor ve satın alıyor. Bu da Shopper Marketing’i yeni nesil tüketiciyi yakalamanın anahtar kavramı haline getiriyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017