Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sıcak Hava Balonları Su Üstünde Uçuş Yapabilecek

Bugüne kadar neredeyse tamamen Kapadokya bölgesinde gerçekleşen balon turlarının Türkiye geneline yaygınlaşması hedefleniyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün balonları su üstünde uçuş yapmasına olanak veren düzenlemesiyle kıyı şeritlerinde ve göl bölgelerinde de artık balon uçuşları yapılabilecek. Bununla halen 19 işletmenin 162 olan balon sayısının artması bekleniyor.
Sıcak Hava Balonları Su Üstünde Uçuş Yapabilecek
Sivil havacılık kuşkusuz son yılların en dinamik alanlarından biri. Ağırlıklı olarak havayolu taşımacılığı ve yolcu sayısındaki artış gündeme gelse de, aslında sivil havacılığın her alanında çok önemli gelişmeler var. Havayolu taksiden kargo taşımacılığına kadar birçok alanda önemli büyümeler söz konusu.

Çok fazla göz önünde olmayan balon işletmeciliği de bu alanlardan biri. 2003 yılında balon işletmelerinin sayısı 6 iken, bugün 19 balon işletmesi bulunuyor. Balon işletmelerinin filolarındaki balon sayısı da üç kattan fazla artarak 43’ten 162’ye ulaştı.

Önümüzdeki dönemde bu büyümenin daha da artması bekleniyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü iki ay kadar önce, sıcak hava balonlarının su üstünde uçuş yapmasına imkan veren düzenlemeyi hayata geçirdi ve böylece sektörü büyütmeyi amaçlıyor. Sektör temsilcileri de bu düzenlemenin uzun vadede olumlu etki yapabileceği görüşünde.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017