Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sıcak Su Torbalarına Dikkat!

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan sıcak su torbalarının birçok konuda faydalı olduğunu belirten uzmanlar, diyabet hastalarının ise sıcak su torbası kullanmamalarını, kullanacaklarsa da dikkatli olmalarını tavsiye ediyor.
Sıcak Su Torbalarına Dikkat!
Soğuk kış günlerinin vazgeçilmezlerinden sıcak su torbalarının nörolojik hastalıklar ve diyabetliler için tehlikeli olabileceği bildirdi. Namık Kemal Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gamze Varol Saraçoğlu, sıcak su torbalarının hem avantajlı hem de dezavantajlı olduğunu belirtti. Sıcak su torbalarının sadece soğuk havalarda kullanılmadığını belirten Saraçoğlu, sıcağın damarları genişlettiğini, böylece var olan ödem var kanlanmanın arttığını ve daha çok şişkinlik ve mikropsuz iltihabın oluştuğunu söyledi.

Saraçoğlu, özellikle kış aylarında sıcak su torbalarının kullanımının çeşitli sağlık sorunlarına bağlı olarak arttığını ifade etti. Sıcak su torbalarının kauçuktan, ağzı sıkça kapatılabilen, sızıntı yapmayan uygun araçlardan yapılması gerektiğini vurgulayan Saraçoğlu, şöyle konuştu: “Acillere, sıcak su torbalarının uygun kullanılmaması nedeniyle birçok yanık vakası geliyor. Bunun nedeni insanlar sıcak suyu plastik şişelere veya kavanozlara koymaktalar. Böylece ciddi yanık ve kesikler oluşabiliyor. Çok tehlikeli. Özellikle kış aylarında bu tip vakalar sık geliyor ve hiç istemediğimiz şeyler. O yüzden güvenilir, temiz, yeni bir sıcak su torbası temin etmek önemli. Bir de bunun doğrudan insan vücuduna değmemesi lazım. Çünkü yüksek ısı yanıklara neden olabiliyor.”

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017