Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Side'ye Nasıl Gidilir? Side Tatil Seçenekleri Nelerdir?

Akdeniz bölgesinin incisi Side hakkında detaylı bilgi almak ister misin?
Side'ye Nasıl Gidilir? Side Tatil Seçenekleri Nelerdir?
Side’nin 1970’lerden önce nüfusunun büyük çoğunluğunu Giritli mübadiller oluşturuyordu. Bu şirin kıyı kasabası o zamanlar Adalya olarak da biliniyordu. Zaman içinde plansız turizme yenik düştü, antik kalıntılar otel ve barların arasında sıkıştı kaldı. Kazı ve onarım çalışmaları antik kentin yeniden canlanması için bir umut ışığı oluşturuyordu. Side’ye gelenleri karşılayan en gözde kalıntılardan biri 1980’li yıllarda Prof. Dr. Jale İnan tarafından resotre ettirilen limandaki Apollon Tapıınağı.

Antalya’ya 75, İstanbul’a 799, Ankara ’ya 625, İzmir’e 550 km. uzaklıktaki Side’ye otobüs şirketlerinin çoğunun direkt seferi var. Ayrıca Manavgat’tan Side’ye sık sık minibüsler kalkıyor. Antalya Havaalanı Side’ye 70 km. mesafede.

Side otel fiyatları uygun seçenekleriyle tatilcilerin ilgisini çekiyor. Farklı konaklama çeşitlerinin bulunduğu Side otelleri kaliteli hizmetleriyle herkesten tam not alıyor.

Side tatilinizde gezeceğiniz yerler arasında ise Side Müzesi, Antik Side Kenti, Etenna, Oymapınar Baraj Gölü, Seleukeia, Lyrbe ve İbradi yer alıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017