Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Şifresi Kitapta Değil Yazarında

Çok satan roman yazarı Dan Brown'ın en son kitabı Kayıp Sembol (The Lost Symbol), daha çıkmadan önce bir fenomen haline geldi. Konusundan öte, kullanılan geleneksel ve yeni
Şifresi Kitapta Değil Yazarında
Çok satan roman yazarı Dan Brown'ın en son kitabı Kayıp Sembol (The Lost Symbol), daha çıkmadan önce bir fenomen haline geldi. Konusundan öte, kullanılan geleneksel ve yeni pazarlama yöntemleri ile konuşuldu. Çıkar çıkmaz da kitabın yayıncısı Barnes & Noble'ın yaptığı açıklamaya göre, yetişkinlere yönelik kitap kategorisinde ilk 24 saat içinde en çok satılan kitap unvanını kazandı. Kolay değil, Kayıp Sembol bir gün içinde 1 milyonu aşkın satış rakamına erişti. Bu bile tek başına muazzam bir pazarlama başarısı anlamına geliyor.

Aralık sonunda Türkçe çevirisinin satışa çıkması beklenen kitabın İngilizce versiyonu bütün dünya ile birlikte Türkiye'de de okurla buluştu. D&R mağazaları tarafından 3 bin adet getirtilen kitabın İngilizcesi ilk iki gün 500 adet sattı. Haberin hazırlanması sırasında görüştüğümüz mağaza yetkilileri Kayıp Sembol için Amerika'ya ek siparişleri geçtiklerini söylediler.

Brown'ın kitapları ve telif haklarından bugüne kadar yaklaşık 250-300 milyon dolar gelir elde ettiği tahminleri yapılıyor.

Haberin tamamını hemen okumak için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017