Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sigaranın Zararları Saymakla Bitmiyor!

Nikotinin verdiği zararların giderilmesi, vücudun oksijen gereksinimi karşılanması, vücutta nikotin atılımının hızlandırılması, bırakma sürecinin daha kısa olması ve rahat geçirilmesi amaçlı akupunkturla diğer tamamlayıcı tıp unsurları birlikte kullanılıyor.
Sigaranın Zararları Saymakla Bitmiyor!
İnsanoğlu sigara ile 200 yıl önce tanıştı, zararlarını 1950’ler de bilimsel çalışmalarla kanıtladı ve o tarihten bu yana tıp çevreleri kişilere sigaranın zararlarını anlatıyor ve bırakma teknikleri üzerinde yoğun çalışmalar yapıyor. Dünya sağlık örgütünün araştırmalarına göre dünyada 1 milyar 100 milyon insan sigara içiyor. Erkeklerin yüzde 47’si kadınların yüzde 12’si sigara tiryakisi. Dünyada her yıl 3 milyon kişi sigaraya bağlı hastalıklardan ölüyor.

Kalp sağlığını tehdit eden nikotin ve karbonmonoksittir. Nikotin kalp hızını arttırır, yani kalbin yükü ve oksijen ihtiyacı artar. Karbonmonoksitte kanda oksijenle birleşip kandaki oksijen miktarını düşürür. Nikotin nedeniyle oksijen gereksinimi artan kalp kanda yeterli oksijen bulamaz ve yükü artar. Sizlere sigara ile doğrudan ilişkisi olan hastalıkları vurgulamak istiyorum; ağız kanseri, sindirim sistemi kanserleri, solunum sistemi hastalıkları ve kanserleri (özellikle akciğer kanseri) kalp damar hastalıkları, ülser, mesane kanseri.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017