Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sigorta Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sigorta fiyatları, sigorta yapılan branşa, sigortalatmak istenen kişiye, kuruma ya da ürüne göre değişkenlik gösterir.
Sigorta Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Sigorta gerçekleşmesi muhtemel riskleri güvence altına alır, bu riskler karşısında kişi ve kurumları korumayı amaçlar. Güvence altına alınmak istenen riskin büyüklüğüne göre de sigorta fiyatı belirlenir.

Sigortam.net’te Sigorta Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Sigortam.net’in hizmet vermekte olduğu otomobil ve sağlık branşları için ayrı ayrı değerlendirme yapmak yerinde olacaktır.

Kasko sigortasında sigorta fiyatını belirleyen ana etken aracın kasko değeridir. Kasko değeri dışında araçta varsa aksesuarların tutarları, aracın hangi şehirde kullanıldığı, daha once herhangi bir hasarı olup olmadığı gibi hem ruhsat sahibi hem de araca özel değişkenler dikkate alınarak kasko fiyatı belirlenir.

Zorunlu trafik sigortasında ise aracın plaka ili ve aracın kullanım alanı trafik sigortası fiyatlarını belirler.

Özel sağlık sigortası fiyatları ise sigortalanacak kişinin yaşı, cinsiyeti, geçmiş hastalıkları, kilosu, boyu, varsa yaptığı sporlar gibi pek çok değişken göz önüne alınarak belirlenir. Eğer standart paketlere ek teminatlar eklenmek isterse özel sağlık sigortası fiyatları da buna göre değişkenlik gösterir.

Sigorta fiyatları sigorta şirketlerinin farklı hesaplama kriterlerine göre belirlendiğinden her sigorta şirketi benzer durumlar için farklı risk faktörleri belirleyebilmektedir. Bu nedenle sigorta yaptırmadan önce hem teminatlar hem de fiyatlar konusunda detaylı inceleme yapılmalıdır.

Sigortam.net 10 yıllık sigortacılık deneyimi ve uzman kadrosu ile 20 sigorta şirketinin 100’ün üzerinde ürünü konusunda bilgiye ulaşmanızı sağlar. İhtiyacınız olan sigortayı seçmeniz hizmet almak için yeterlidir.

www.sigortam.net ve 444 24 00 Sigorta Destek Hattı ile 7/24 hizmetinizdeyiz.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017