Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sigorta Sektöründen Son Gelişmeler

2001 krizi sonrası bankacılık sektörüne getirilen bir dizi düzenleme gibi, sigortacılık sektörü de beklenen atağın yapılması ve ulusal tasarruf oranının artırılması hedefiyle mevzuatta önemli değişimlerin eşiğinde. Düzenlemelerin yılsonunda hayata geçmesi bekleniyor.
Sigorta Sektöründen Son Gelişmeler
Sigorta sektörü bir değişim ve gelişim süreci içinde. Bilgi Teknolojileri Yönetimi, Kurumsal Yönetim İlkeleri, sigortacılığın Basel’i Solvency II çalışmaları ile Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) sektöre getireceği yeniliklere hazırlanılıyor. Bunun yanında Hazine Müsteşarlığı tarafından çıkarılacak olan Bilgi Sistemleri ve Emeklilik Süreçlerine İlişkin İlkeler Tebliği çalışmalar da tamamlanmak üzere.

Yeni düzenlemeler, sigorta sektöründe bilgi teknolojileri atyapısı ve yönetimsel süreçlere, yine dönüşüm sürecinden geçen BES şirketlerine IT (bilgi teknolojileri) ve süreç denetimi kapsamında bağımsız denetim zorunluluğu getiriyor. Peki sigorta ve BES şirketlerinin yeni düzenleme ile birlikte uymakla yükümlü olacakları hükümler neler? Bu değişim müşterilere nasıl yansıyacak?

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017