Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Silahlı Mücadeleyi Bırakan ETA'yı 36 Yıl Önce Bitiren Adam

El Lobo... İspanya hükümeti onu ETA'yı çökertmesi için özel olarak görevlendirdi. Örgütün içine sızdı, ETA'ya büyük darbe vurdu. Halen ETA'nın ölüm listesinde...
Silahlı Mücadeleyi Bırakan ETA'yı 36 Yıl Önce Bitiren Adam
El Lobo... İspanya hükümeti onu ETA'yı çökertmesi için özel olarak görevlendirdi. Örgütün içine sızdı, ETA'ya büyük darbe vurdu. Halen ETA'nın ölüm listesinde ilk sırada. Birçok estetik operasyon geçirdi. Kimse ne yüzünü ne de şu an nerede olduğunu biliyor. Dünyanın en esrarengiz ajanı El Lobo'nun (kurt) gerçek öyküsü.

Madrid 1975, yağmurlu bir gece... Yolda elinde tabanca ile koşan uzun saçlı, 30'lu yaşlarının başında bir genç, "Ben ETA üyesiyim" diye bağırıp çöp atmaya çıkan, yaşlı bir adamın kafasına silahını dayadıktan sonra onu zorla evine sokar.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017