Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Silikon Vadisi'nde Wal-Mart ve Citi Group Ayak İzleri

Wal-mart ve Citi Group Silikon Vadisi'ne yaptıkları yatırımlar ile günden güne daha çok dikkat çekmeye başlıyor.
Silikon Vadisi'nde Wal-Mart ve Citi Group Ayak İzleri
İnovasyon, yeni fikirlerin oluşması ve bunların şirket stratejisine tatbik edilmesi gün geçtikçe şirketler için problem yaratmaya devam ediyor. Ancak buna karşın şirketler yeni yaklaşımları da uygulamaya koyuyor. Wal-Mart ve Citi Group gibi dev şirketler silikon vadisindeki start-up şirketleri aldıklarında başta kimse buna anlam verememişti. Wal-Mart sosyal medyada dönen fikirleri takip edip filtreleyen Kosmix şirketini aldığında “Koca devin bu yeni şirketlerle ne işi olabilir” dendi? Yine Citi’nin Citi Ventures alt şirketiyle Silikon Vadisi’nde 600 küsur yeni şirketi inceleyip bunlardan sekizine yatırım yapıldığında da sorgulandı.

Ancak bugün iki şirket de Silikon Vadisi’ne bir nevi inovasyon üssü kumru durumdalar. Silikon Vadisi’nden yeni girişimlere ortak olan dev şirketler iki yol izliyor. Birincisi bu yeni şirketlerin rahat ortamına asla dokunmuyor. Böylece yeni fikir geliştirebilecek ancak rahatı seven yeteneklere bir Google ortamı sağlıyor. İkincisi ise sosyal medya analiz şirketlerine özel önem göstermek. Bu sayede dev şirketler, kalabalık kitlelerden on binlerce fikri şirkete çekebiliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017