Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Simon Baker Kimdir?

The Mentalist dizisinde canlandırdığı Patrick karakteriyle geniş bir hayran kitlesi kazanan Simon Baker, erkeklerin yıllandıkça kıvamlaştıklarını gösteren, yaş almayı kafaya taktırmayacak bir adam. Ülkemizde özellikle bayanlar tarafından kendine bir hayran kitlesi oluşturan Simon Baker kimdir?
Simon Baker Kimdir?
Simon Baker, “The Mentalist” dizisinin “kim bu” diye sorduran yakışıklı oyuncusu. Erkeklerin yıllandıkça kıvamlaştıklarını gösteren, yaş almayı kafaya taktırmayacak bir adam. 1969 yılında Avustralya’da doğmuş. Stella Breeze, Claude Blue, Harry Friday’in babası. Kendisi gibi sanatı olan Rebecca Rigg ile evli. Sörf ve su topu şampiyonlukları olacak kadar iyi bir sporcu.

The Mentalist isimli dizide dikkatimizi çeken Simon Baker’ın ilk oyunculuğu değil elbette. Dikkatli izleyiciler tarafından çoktan fark edilmiştir kendisi. 1980’lerde başlayan oyunculuk kariyerinden önce hemşirelik okurken bir oyunculuk seçmelerine katılarak hayatına farklı bir yön vermeye karar vermiş Baker.

Gençlik yıllarında birçok klip ve isimsiz dizide kendini pişirmiş. “Simon Baker Denny” ismiyle başlayan oyunculuk kariyerini 1992 yılında Avustralya’nın önemli ödüllerinden biri olan “Popüler Genç Yetenek” ödülüyle kendini kanıtlayarak ismini duyurmuş. Ani bir kararla rotasını Amerika’ya çeviren Simon Baker, L.A Confidential’da aldığı rolle kariyerindeki ilk başarıyı tadarak “The Guardian” isimli ses getiren diziyle gönüllerde taht kurma sürecini başlattı. O dönemde “Golden Globe Ödülleri”nde “En İyi Erkek Drama Oyuncusu” dalında aday gösterildi. The Guardian 3 yıl boyunca devam ettikten sonra 2004 yılında dizi sona erdi.

Baker’ın The Guardian dizisindeki ciddi, nadiren gülümseyen karakterinin üstüne The Mentalist isimli dizide gülmeden duramayan, gayri ciddi görünümde muzur bir karakter olarak karşımıza çıktı. Simon Baker, “The Guardian sona erdiğinde kendimi öylesine yorgun ve bitkin hissetmiştim ki bir daha uzun süre başka bir dizide rol almaya cesaret edemedim. Ama tabii o zaman dizi sektöründe bir bebek sayılırdım, şimdi ise çok daha tecrübeliyim, üstelik The Mentalist dizisindeki rolüm çok eğlenceli” dedi.

Dizideki Patrick karakteri, diziyi ayakta tutan karakter olarak değerlendirecek bir kitle oluşturmayı başarmış. Ülkemizde özellikle bayanlar tarafından kendine bir hayran kitlesi oluşturan Simon Baker, bazıları tarafından Devil Wears Prada’da canlandırdığı yazar Christian rolüyle çoktan mimlenmiş durumda.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017