Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sinan Çetin Röportajı

28 Eylül'de vizyona giren ve Sinan Çetin'in yönetmenliğini üstlendiği iki farklı siperde savaşan iki oğlunu kurtarmak için yüreğinin peşinden Çanakkale'nin kanlı meydanlarına uzanan annenin, Kathrine'in acısını ve zorlu savaşını anlatan ''Çanakkale Çocukları'' filmi üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.
Sinan Çetin Röportajı
Ülkemiz tarihinin en önemli yapıtaşlarından Çanakkale Savaşı, bu yıl birkaç filme konu oluyor. Bu filmlerden biri Eylül sonunda vizyona girecek olan, Sinan Çetin imzalı “Çanakkale Çocukları”. Başrollerini yönetmenin eşi Rebecca Çetin’le iki oğlu Cemo ve Orfeo Çetin’in üstlendiği film, iki kardeşin iki ayrı cephede düşman askeri olarak karşı karşıya gelmeleri karşısına bir annenin acısını ve bu durum karşısında neler yapabileceğinin gözler önüne seriyor. Bu açıdan da benzerlerinde, klasik savaş filmlerinden ayrılıyor “Çanakkale Çocukları”.

Bir annenin gözünden yaşanan evrensel trajediye dikkat çeken filmle ilgili sorularımızı yanıtlayan Sinan Çetin şöyle diyor: “Savaşa annelerin açısından bakmak gerektiğini düşündüm. Mesele Çanakkale Savaşı değil sadece. Mesele savaşlar. Bütün savaşlara anneler çocukları doğruyor ve erkekler onları öldürüyor. Bütün zafer çığlıklarının ardında annelere, ölen çocuklarının hatıraları kalıyor. Ve bu acı; ortadaki çığırtkanlığın, şarkıların, türkülerin, cenazelerin arkasına kayboluyor. Beni asıl bu acı ilgilendiriyor.”

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017