Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sınır Tanımayan Kuşlar... Meriç Deltası

Gün ağarınca, sazlar ruhları varmış gibi hafifçe titriyor. Yüz binlerce sığırcık dalgalar halinde tek bir canlıymışçasına havalanıyor.
Sınır Tanımayan Kuşlar... Meriç Deltası
Ötücü kuğular dervişler gibi dönüyor. Kısmetini arayan balıkçıların yanı başında flamingolar, kız kuşları koşturuyor. Saz delicelerinin rahatsız ettiği çamurcunlar sağa sola uçuşuyor. Tepeli pelikanlar nazlı nazlı yüzüyor. Burası Meriç Deltası; Edirne'nin Ege kıyısındaki tarihi ilçesi Enez'i kuşatan muhteşem doğa...

Meriç'in doğusunda uzanan Gala Gölü, kuş gözlemcileri için günün her saati heyecan verici görüntülere sahne oluyor. Binlercesi gölün yüzeyine yayılmış sakarmeke, çamurcun, elmabaş ile yeşilbahar ve onları avlamak için asansör gibi sürekli pike yapan saz deliceleri ve gökçe deliceler hep birlikte kanat çırpıyorlar.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017