Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sinop Nükleer Santrali Projesi İçin İmzalar Atıldı

Sinop Nükleer Santral sözleşmesi Kanadalı Kandu ile Eüaş arasında Çırağan Sarayı’nda imzalandı. Törende Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız konuşma yaptı.
Sinop Nükleer Santrali Projesi İçin İmzalar Atıldı
Kanadalı Kandu ile Eüaş arasında gerçekleştirilen Sinop Nükleer Santral sözleşmesi Çırağan Sarayı’nda imzalandı. Törende konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Türkiye, hiçbir teklife kayıtsız kalmadığını göstermektedir. Kanada Candu firmasının bu teklifini de bir iyi niyet anlaşması ile beraber EÜAŞ ile imzalayacaklardır. Bu konuyla ilgili EÜAŞ’ı görevlendirdiğimizin bir göstergesi olacaktır. Altı aylık çalışma sonucunda anlaşabileceğiz, belki de anlaşamayacağız. Bunların her birisini açık ve şeffaf bir biçimde kamuoyu ile paylaşıyoruz ve bilgileri vatandaşımızın refah seviyesinin yükseltilmesi adına kullanıyoruz” dedi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017