Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sıradışı Zombi Mücadelesi Lolipop Chainsaw

Kısa eteği, sarı saçları ve elektrikli testeresiyle birlikte Juliet Starling'le zombi avı... Bir gün Juliet okula gitmek üzere evden çıkıyor ama ne görsün, okuldaki tüm arkadaşları birer zombiye dönüşmüş. Bir şekilde hayatta kalanların da zombiler tarafından ziyafete dönüştürülmesi an meselesi.
Sıradışı Zombi Mücadelesi Lolipop Chainsaw
Bir gün Juliet okula gitmek üzere evden çıkıyor ama ne görsün, okuldaki tüm arkadaşları birer zombiye dönüşmüş, bir şekilde hayatta kalanların da zombiler tarafından ziyafete dönüştürülmesi an meselesi. Eh, eğitimli bir ponpon kızın görevi olmalı ki Juliet bu manzara karşısında ne donup kalıyor, ne de şaşırıyor ve neden yanında taşıdığı belli olmayan elektrikli testeresini ortaya çıkarıp zombiye dönüşmüş okul halkını bir bir kesmeye başlıyor. Çok geçmiyor ki Juliet’in sırları dökülüyor.

Meğer Juliet ve tüm ailesi zombi avcısıymış! Durduğunuz yerde nasıl zombi avcısı olmak için eğitim alırsınız, bilmiyorum ama bu ailenin tümü, bir gün dünyayı zombiler istila eder diye özel eğitimden geçmiş, hatta büyüler de öğrenmiş ve bu sayede normal bir insandan daha üstün yeteneklere sahip olmuş.

Oynanış bir hayli basit. Elektrikli testere saldırılarımız için iki tuş, zombileri sersemletecek ponpon kız saldırıları için bir tane tuş ve zıplamak, saldırıları savuşturmak için de bir diğer tuşu kullanıyoruz. En basit anlamda Devil May Cry’a benziyor oyun ama ben bir noktadan sonra olayların Alice: Madness Returns’e de benzediğine kanaat getirdim. Ne var ki Lolipop Chainsaw, bu iki oyun gibi size özgürce mekanları araştırma imkanı sunmuyor. En basitinde, bir alandan diğerine geçmenizi engelleyen bir duvarı bile belirten tuşa basara, özel bir ara sahnenin araya girmesiyle yapabiliyorsunuz. Zombiler oyun boyunca farklılık gösteriyor ve saldırılarımızı da buna göre yapıyoruz. Hızlı olanlara karşı daha hızlı saldırılar yapıyor, yavaş olanları en güçlü ve ağır saldırılarımızla uzun uzun kesebiliyoruz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017