Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Siren Ertan Çarmıklı, Modaya Bakışını Anlattı

Cemiyet hayatının tanınmış bir ismi olarak kendi adını verdiği markasını ve atölyesini kuran Siren Ertan Çarmıklı modaya bakışını, özel projelerini ve şimdiye kadar pek konuşmadıklarını anlattı.
Siren Ertan Çarmıklı, Modaya Bakışını Anlattı
Nişantaşı’nın en gözde caddesinin en dikkat çekici apartmanlarından biri. Daha kapıdan adımınızı atar atmaz zevk sahibi, sanat dolu bir yere geldiğinizi anlayabiliyorsunuz. Yüksek tavanlı dairenin salonunda antika ağırlıklı parçalar ve klasik mobilyalar hakim. Mumlar, hatıraları canlandıran fotoğraflar ve moda-sanat kitapları ilk dikkati çekenler. Kristal bardaklarda su, gümüş tepsilerde simit, porselen tabaklarda ikramlar eşliğinde Siren Ertan Çarmıklı ile konuşmaya başlıyoruz. Tabii yine kendi atölyesinden çıkma bir giysi tercihiyle.

Moda hayatınız hep var mıydı? Bu işe girişiniz nasıl oldu?

Siren Ertan Çarmıklı: Tüm çocukluk ve genç kızlık hikayelerimde modaya, sanata, görsel olan her şeye ilgim anlatılır. Kumaşçıya gitmeyi ve kendime kıyafetler tasarlamayı her zaman severdim. Neticede üniversite tercihimi de 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı Bölümü’nden yana yaptım.

Kendi adınızı taşıyan markanızı kurmaya nasıl karar verdiniz?

Siren Ertan Çarmıklı: Merakım olan farklı alanlarda çalıştığım yılların ardından tarzımın ve kendime tasarladıklarımın beğenilip talep görmesi sonucu markam ‘Siren Ertan İstanbul’u ve atölyemi kurdum.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017