Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Şirketler Hacker Saldırılarından Kendilerini Nasıl Koruyor?

Bir zamanların kötü çocukları hacker'lar şimdinin kötü çocukları oldu. Her geçen gün başka bir siteye, hesaba saldırıyorlar. Peki bu gruplar hemen her gün yeni bir eylemle gündeme bomba gibi düşerken, markalar kendini nasıl koruyor?
Şirketler Hacker Saldırılarından Kendilerini Nasıl Koruyor?
Son birkaç aydır ‘hacker’ saldırılar ve bu saldırıların beraberinde getirdiği krizler sektörün gündeminden düşmüyor. Neredeyse her hafta başka bir sosyal ağ, kamu kurumu veya markaya yapılan hacker saldırıları hakkında haberler alıyoruz. Bu haberler arttıkça ‘hacking’ kavramı da online ortamda yapılan saldırıların ötesinde bir anlam taşımaya başladı. Hacker gruplar, bir yandan muhalif tavırlarıyla dikkat çekip özellikle gençlerin –deyim yerindeyse- kahramanı haline gelirken, bu saldırılardan etkilenen marka ve kurumlarda kırmızı alarmlar tüm şiddetiyle çalıyor.

Bu saldırılardan nasibini alanlar arasında kimler yok ki… Twitter, Facebook, Linkedln, gibi dünyanın en büyük sosyal ağlarından tutun da, yüz binlerce oyuncusu olan oyun sitelerine, Dropbox gibi bulut bilişim hizmeti sunan markalara uzanan oldukça geniş bir mağdur ordusu söz konusu.

Son dönemde Türk dijital pazarlama sektörünün gündemini en fazla meşgul eden saldırılardan biri de kendilerine ‘Amed Hack Team’ adını veren bir hacker grubun, aralarında Garanti Bankası, DenizBank, Ülker Dido, TTNET Müzik, Omo Türkiye, Nokia Türkiye, Renault Türkiye, gibi markalara ait Facebook hesaplarını ele geçirmesi vakası oldu. 26 Temmuz 2012 gecesi Garanti Bankası resmi Facebook hesabından başlayan bu eylem kısa sürede diğer markalara sıçradı ve bir anda sektörün gündemine bomba gibi düştü.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017