Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Şirketten Nasıl Para Çekersiniz?

6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 509/3 ve 644/1-b hükümlerine dayanılarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından çıkarılan “Kar Payı Avansı Dağıtımı Hakkında Tebliğ”, 9 Ağustos 2012 tarih ve 28379 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yayımı tarihi itibarıyla yürürlüğe girdi.
Şirketten Nasıl Para Çekersiniz?
Yeni TTK’da belki de en çok tartışılan konulardan biri, ‘Kar Payı Avansı’ ile ilgili olan 509/3 ile 644/1-b hükümleriydi. Bunların nasıl uygulanacağına dair pek çok tartışma yapıldı ve kafalar da bir hayli karıştı. Şimdi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı konu ile ilgili merakla beklenen tebliğini geçen hafta yayınladı.

Kuşkusuz şimdi de tebliğin uygulaması ile ilgili ortaya pek çok soru çıkacak. İşte bu olası soruları Ernst & Young’dan Yusuf Penezoğlu Ekonomist okurları için yanıtladı.

Tebliğ’de yer alan kar payı avantası düzenlemeleri hangi şirketler açısından uygulama alanı bulacak?

Tebliğ’de yer alan kar payı avantası düzenlemeleri, halka açık olmayan anonim şirketler ile limited şirketler ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler hakkında uygulanacak.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017