Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Soğuk Lipoliz Yöntemi Nedir?

Hayatımız boyunca uğraştığımız ama çözüme kavuşmamış bölgesel yağlanmalar kadın, erkek hepimizin problemi haline gelmiştir. Sorun büyüdükçe bu alanda yeni teknolojik cihazlar gelişmektedir. Bu konuda en son teknoloji ise; ‘Soğuk Lipoliz Yöntemi’dir.
Soğuk Lipoliz Yöntemi Nedir?
Lipofreeze (Soğuk lipoliz) yağ hücrelerini dondurarak onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir incelme yöntemidir. Yağ hücreleri belirli bir ısı derecesinin altında ksitalize olup donarak işlevlerini kaybeder ve kan dolaşımı ile vücuttan atılır. Egzersize, cerrahi dışı diğer yöntemlere ve olağan diyetlere karşı dirençli yağ depolarını yok etmek üzere iyi bilinen ancak daha önce hiç birlikte kullanılmamış iki farklı teknolojiyi birleştirerek kullanan kozmetik bir cihaz olan Lipofreeze de bu fikirden doğmuştur.

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, basen, kalça, sırt ve bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta, yüzde 20 ile 40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu, zamanı kısıtlı kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir seanslık bir işlemdir.

Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri yıkıma uğrayıp eriyeceği için vücut siluetindde düzenli ve orantılı bir inceleme görülür. Bu yöntemde vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017