Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

SoLoMo, Tüketiciye Ulaşmanın Yeni Formülü

Pazarlama dünyasının yeni trendi SoLoMo... sosyal, lokal ve mobil ekosistemlerini tek bir potada birleştiren SoLoMo, bu platformlardan aldığı güçle, tüketici ve markalar arasında sanal alemde başlayan etkileşimli gerçek zamanlı ticarete dönüştürme imkanı veriyor.
SoLoMo, Tüketiciye Ulaşmanın Yeni Formülü
SoLoMo, sosyal, lokal ve mobil kelimelerinin kısaltılmasından oluşuyor. Aslında tüketici davranışlarını, özellikle teknoloji ve onun tüketicilerin hizmetine sunduğu uygulama ve araçlarla ortaya çıkan yeni ortamı da bu kavramlarla tanımlamak mümkün. Tüketici internet üzerindeki yeni uygulamalarla artık daha “sosyal”. Üstelik belli bölgelerde “lokal” olarak takip etmek mümkün ve “mobil” üzerinde her an online ulaşılabilir bir durumda.

Kısaca özellikle son birkaç yıldır yaşanan gelişmelerle pazarlama stratejileri için SoLoMo içinde SoLoMo, tam da sosyal, lokal ve mobil olan bugünün tüketicisine “doğrudan” ulaşmak ve “satış odaklı” sonuçlar almak için en etkili strateji… Günümüz tüketicisi satın alma kararlarında, çok etkin konumda. Bu durum tüketicilere ulaşmayı ve satış yapmayı giderek zorlaştırıyor. Yeni nesil tüketici, hiç olmadığı kadar sosyal, lokal ve mobil… Sürekli bağlantıda olan tüketiciler, kesintisiz yaşamayı tercih ediyor ve bunun için artık mobili kullanıyor. İlişkilerini, deneyimlerini ve lokasyonlarını ise sosyal ağlarda paylaşarak var oluyor. İşte tüm bu nedenlerle SoLoMo geleceğin trendi olarak gösteriliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017