Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Son Çeyrekte Turizmi Neler Bekliyor?

Antalya turizm beldelerimizde Temmuz ayının nasıl geçtiğini ve Ağustos ile birlikte Eylül ayından itibaren son çeyreğin nasıl geçeceğini araştırdık. İşte size Temmuz ayına ait veriler ve yılın son çeyreğinde turizmde neler olacağına dair görüşler...
Son Çeyrekte Turizmi Neler Bekliyor?
Nuri İnce- Hemera Resort & Spa Genel Müdür

Bizim, Lara ve Side bölgesinde tesislerimiz var. Gerçi bölgeden bölgeye olduğu gibi tesisten tesise de değişiklikler oluyor. Ama genel bir değerlendirme yapacak olursak ; Temmuz’un 20’sinden sonra Ağustos ayının sonuna kadar bir düşüş gözleniyor. Bunu nasıl toparlayacağımızın arayışındayız. Eylül ayının rakamları iyi durumda. Kış satışlarımızın gelmesini bekliyoruz. Eylül’den sarkanlarla ve kış girişleri ile de ikinci yarıyı kurtarırsak, 2012 sezonunu toparlayacağımızı düşünüyorum. Ama şuan ki rakamlarımız düşük. Uzun dönem için bir şey söylemek mümkün değil. Kışın daha iyi olmasını ümit ediyoruz.

Ahmet İllez –Miracle Resort Hotel Genel Müdür

Otelimizin bulunduğu Lara Bölgesi, en şanslı bölgelerden bir tanesi. Temmuz ayında hiçbir sıkıntı yaşamadık. Ağustos ayında düşüşler görülüyor. Ama bu düşüşler çok yoğun bir sıkıntıyı beraberinde getirmiyor ve bu toparlanabilecek bir düşüş. Doluluklar yüzde 84- 85’lerde. Temmuz’da ise yüzde 96’larda seyrini devam ettiriyor. Eylül’de kendini çabuk toparlayacak gibi gözüküyor. Kasım ayında da yüksek doluluklarla sezon devam ediyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017