Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Son Teknoloji Ekranlar Nasıl Üretiliyor?

Televizyon ve monitör teknolojilerinin doruk noktasının nasıl işlediğini göstermek üzere Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Loewe fabrikalarına uzanıyoruz.
Son Teknoloji Ekranlar Nasıl Üretiliyor?
Almanya’nın güneyindeki Bavyera eyaletinin tam kalbinde bulunan 19 binlik nüfusuyla ilk bakışta küçük bir kasaba gibi gözüken Kronach, aslında dünyanın en önemli televizyon üretim merkezlerinden biri. Küçük ve mütevazi şehirde minimalizm, bireysellik ve yenilikçilik kavramları içselleştirilmiş. Loewe gibi üreticilerin üretime yaklaşımı da doğrudan bu kavramları yansıtyor.

Televizyon elektroniği üretiminin tarihçesine bir göz atıldığında, Loewe’nin yenilikçi fikirlerinin birçok kez TV dünyasında yeni kapılar açtığı görülebilir. Şirket yalnızca IFA’nın (Berlin’in teknoloji merkezi ve Almanya’nın en eski endüstriyel fuarlarından biri) kurucularından biri değil, aynı zamanda 1931 yılında üretilen dünyanın ilk katot ışın tüplü televizyonunun yaratıcısıdır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017