Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sonbahar Aylarında Nasıl Beslenmek Gerekir?

Yaz aylarının sona erdiği, havaların soğumaya başladığı sonbahar mevsimleri ile birlikte vücut direncinizi ve formunuzu korumanız için beslenme düzeninin gözden geçirilmesi gerekiyor.
Sonbahar Aylarında Nasıl Beslenmek Gerekir?
*Havaların serinlemesi nedeniyle su tüketiminizi azaltmayın, vücudunuzun suya her zaman ihtiyacı var. Susuzluk hissi acıkma hissiyle karıştırılabiliyor. Eğer gereksiz bir zamanda acıktıysanız, önce bir bardak su için. Açlık hissiniz 10-15 dakika içinde geçmediyse o zaman bir şeyler yemeyi düşünebilirsiniz.

* Bu romantik mevsimde alkol alımınıza dikkat edin. Fazla alkol tüketimi bağışıklık sisteminize zarar verebileceği gibi, kilo almanıza da sebep olabiliyor. Genel bir öneri olarak ılımlı alkol denilen haftada iki kadehi geçmeyin. Bu miktarın üstüne çıkıyorsanız, egzersizle dengelemeye çalışın. Alkol aldığınız geceler yatmadan önce bir bardak süt veya yoğurt tüketmek, ertesi gün açlık hissinizi ve şeker dengenizi korumaya yardımcı olacaktır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017