Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sorumluluk Sigortası Nedir?

Sorumluluk sigortaları, sorumlu olduğunuz bir olaydan doğan yasal sorumluluklarınızı güvence altına alıyor.
Sorumluluk Sigortası Nedir?
1 Temmuz’da yürürlüğe giren Türk Ticaret Kanunu ile birçok alanda yeni düzenlemeler getirildi. Bunların içinde şirket ve yöneticilerin sorumluluklarını artıran maddeler de yer aldı. Sigorta şirketleri de artan bu mesleki sorumluluklara karşı, kişiyi görevlerini yerine getirirken yapabilecekleri herhangi hata veya ihmaller sebebi ile oluşan zararlara karşı sorumluluk sigortaları ile güvence altına almayı hedefliyor. Çeşitli seçeneklere göre de işletme sahipleri ve çalışanlarına kapsamlı sorumluluk sigortaları sunuyor.

Çeşitleri neler?

İşveren Sorumluluk Sigortası: İşyerinde meydana gelebilecek iş kazaları sonucunda işverene düşecek yasal sorumlulukları güvence altına alır.

Asansör Kazalannda Üçüncü Kişilere Karşı Sorumluluk Sigortası: Asansörde meydana gelecek herhangi bir kaza dahilinde asansör sahibini ya da işleticisini, üçüncü kişiler tarafından istenebilecek tazminatlara karşı güvence altına alır.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017