Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sorun Çıkaran İş Arkadaşlarıyla Başa Çıkmanın Yolları

Sanki sözleşmede varmış gibi her iş yerinde takımın dengesini ve sinirlerini bozan tipler bulunur. Bu tarz insanlar, yüzünüze gülüp arkanızdan konuşur ve sonra da hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ederler. İşte ofis huzurunu bozan arızalarla başa çıkmayı öğrenmek için size birkaç tüyo...
Sorun Çıkaran İş Arkadaşlarıyla Başa Çıkmanın Yolları
Günümüzde iş arkadaşlarımızı ailemizden, eşimizden, sevgilimizde ve arkadaşlarımızdan daha çok görürüz. Çoğunlukla karşımıza çıkan iş arkadaşları, bırakın arkadaşlık edilecek, aynı odada on dakika bile kalınabilecek tipler olmuyor. El şakaları yapan zevzek tip, kendisini sürekli espri yapmaya zorlayan dengesiz, kötü kokan ceset kadın, her gelişmeye sinirle tepki veren menopoz teyze ve egosuna bürünmüş komplekslisinden iftiracısına kadar bin çeşit iş arkadaşını nasıl idare edebiliriz?

Bütün şirkettekileri, hatta sektördeki herkesi tanıyan sosyal kelebeklerden, her iş yerinde en az bir tane mevcuttur. Ne zaman kafanızı kaldırıp ona bakarsanız sürekli lak lak yaparken görürsünüz. İşini yapmıyor bile olsa kendince hep düzenli bir şekilde çalıştığına inanır. Her işini çevresiyle ve tanıdıklarıyla halleder. İş yerindeki muhabbetlere bir an önce başlamak için en erken saatte gelirle. İşe çok geç başladıkları için de ofisten en son çıkarlar.

Panzeri: Niyetleri kötü olmayıp, kendi çapında zararsız olan bu tip insanlar, sürekli gevezelikleriyle sizi işinizden alıkoyarlar. Sizin iş mesaisinden çalıp, ofis dedikoduları ile çarçur etmesine izin vermeyin. Sorularına kısa cevaplar verip. Sohbetinin uzamaması için gözlerinin içine bakmayın. Çevresi geniş kişi sizden istediği ilgiyi alamayınca rotasını başkalarına çevirecektir.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017